KORUPCIJOS PREVENCIJA: KĄ TURI ŽINOTI PACIENTAS

 

 

Korupcijos pasireiškimo tikimybė VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centre:

Gerb. pacientai,

VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centras vykdo apklausą, siekdamas nustatyti korupcinio pobūdžio apraiškas ir atsižvelgiant į apklausos atsakymus, spręsti pastebėtas problemas. Anketa yra anoniminė. Būsime dėkingi už Jūsų atsakymus.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės anketa

ANONIMINIS atsiliepimas apie SC darbuotojus (-ą)


VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centras siekia, kad teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų jokių korupcijos apraiškų. Įstaiga kviečia visus gyventojus dėl LR baudžiamajame kodekse nustatytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pranešti apie tai:

  • Raštu, adresu Partizanų g. 4, Švenčionys, LT-18126, Švenčionių r.
  • Elektroniniu paštu

    korupcija@svencioniursc.lt

  • Susisiekti asmeniškai su paskirtu atsakingu asmeniu už įstaigos korupcijos prevencijos ir kontrolės vykdymą – Kristina Zinkevičė darbo dienomis tel. +370 62980829.


LR baudžiamajame kodekse nustatytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos: kyšininkavimas (225 str.), prekyba poveikiu (226 str.), papirkimas (227 str.), piktnaudžiavimas tarnyba (228 str.), tarnybos pareigų neatlikimas (229 str.) ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veiklos, kai tokių veiklų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Kreipiantis raštu nurodyti:

Vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti); įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas; skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, aplinkybes ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.

Atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas Lietuvoje vykdo:

  • LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT): visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (+370 5) 266 3333 arba el. paštu pranesk@stt.lt
  • LR Sveikatos apsaugos ministerija: nemokamu informavimo telefonu +370 800 66004 arba el. paštu korupcija@sam.lt
  • Policija: bendruoju pagalbos numeriu 112 arba adresu https://www.epolicija.lt/report-anonymous

VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centras atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti asmenį nusikaltimo padarymu.

Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.


VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centro korupcijos prevencijos programa

VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centro korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo 2020-2024 m. priemonių planas

Pavyzdiniai galimos korupcinio pobūdžio rizikos atvejai ir darbuotojų veiksmai su jais susidūrus

Elgesio kodeksas

VšĮ Švenčionių r. sveikatos centro informacija


Korupcija – nykstanti rūšis

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva buvo sukurtas antikorupcinis socialinis vaizdo klipas „Korupcija – nykstanti rūšis“. Jis skirtas atkreipti visuomenės dėmesį, kad Lietuvoje nepakantumas korupcinio pobūdžio nusikaltimams vis auga ir kiekvienas, pastebėjęs tokį atvejį, turėtų pranešti STT. Atsižvelgiant į tai, kad pagal „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“ duomenis sveikatos apsaugos sektorius išlieka sritimi, kurioje gyventojai dažniausiai susiduria su kyšio prievartavimo ir davimo rizika, taip pat pastaraisiais metais buvo stebimas korupcinės patirties didėjimas, siūlome prisidėti prie visuomenės antikorupcinio sąmoningumo didinimo.

Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Close Menu
Skip to content